Bursa Güneş Paneli Elektrik Üretimi
Bursa Güneş Paneli Elektrik Üretimi

Bursa Güneş Paneli Elektrik Üretimi

 

Güneş paneli ile elektrik üretimi için uygun bir alanınızın olması yeterlidir. Eğer evinizde veya işyerinizde elektrik tesisatı varsa,  güneş enerjisi ile elektrik üretimi için hiçbir engel yok demektir.


Güneş enerjisi ile elektrik üretimi için panellerin yerleştirilebileceği uygun bir alan gerekir. Bu alan bahçenizde veya çatınızda olabileceği gibi geniş bir teras ta bu iş için uygundur. Arazide, tarlada, çatıda, balkonda veya benzer herhangi bir düz zeminde güneş paneli kurulumu yapılabilmektedir. Bundan sonrası için yapılması gereken panelleri elektrik tesisatına bağlamak olacaktır.


Bundan 10 – 15 sene öncesine kadar evlerde su ısıtmak için kullanılan güneş panelleri, gelişen modelleri ve teknoloji ile büyük sanayi kuruluşlarının elektrik ihtiyacını karşılayacak nitelikte üretilmeye başlamıştır.


Güneşten nasıl elektrik üretilir diye merak ediyorsanız, en basit şekilde şöyle diyebiliriz; Güneşin atmosfere giren ve belli dalga boyunda olan ışınlarının silikon bazlı güneş paneli hücreleri tarafından emilerek sisteme iletilmesi ve sistemdeki elemanlar vasıtası ile evlerde veya işyerlerinde kullanılabilecek elektriğe dönüştürülmesi şeklinde olmaktadır.

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014